MENU

O FIRMIE

W Cybernite od początku posiadamy jasno sprecyzowaną strategię polegającą na pomaganiu firmom osiągnięcia najwyższego poziomu bezpieczeństwa informacyjnego. Organizacje na różnych etapach rozwoju mogą cechować się odmiennymi potrzebami. Dlatego też cyberbezpieczeństwo szyte na miarę, to domena naszej firmy.

W swoich działaniach skupiamy się w dużej mierze na zaawansowanych projektach audytowo-wdrożeniowych, przy których jesteśmy w stanie wykazać swoją przewagę konkurencyjną. Jesteśmy w stanie realizować najbardziej złożone projekty z przedsiębiorstwami o międzynarodowej skali działania. Jednocześnie jesteśmy otwarci na współpracę z firmami z grupy małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą poprawić poziom swojej ochrony lub wręcz dopiero rozpocząć pracę w tym kierunku. Realizując chociażby szkolenia dla pracowników zwiększające świadomość obowiązujących zagrożeń. Pamiętając przy tym cały czas, że to zazwyczaj człowiek jest najsłabszym ogniwem w temacie bezpieczeństwa.

W dużym uproszczeniu jesteśmy etycznymi hakerami do wynajęcia. Managerami zarządzającymi cyberbezpieczeństwem pracującymi w ramach szerszej grupy partnerskich organizacji, które razem uzupełniają się przy każdym realizowanym projekcie. Oznacza to, że nawiązując współpracę z nami – nasi klienci zyskują pewność, że nad ich bezpieczeństwem czuwa cała grupa. Dzięki temu też jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom, zapewnić referencje oraz dostęp do najbardziej specjalistycznej kadry czy profesjonalnych narzędzi technicznych.

O zespole

Pracujemy na zasadzie partnerstwa wzajemnie uzupełniających się podmiotów w ramach szerokiej grupy eksperckiej. Taki model współpracy pozwala nam zapewnić naszym Klientom obsługę niemal w każdym obszarze cyberbezpieczeństwa, co w przypadku takiego wachlarzu specjalizacji – jest naprawdę rzadko spotykane.

Pierwotnie na bazie doświadczeń powołana została spółka wewnętrzna mająca zajmować się consultingiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji, wdrożeniami IT, ale też szkoleniami i audytem. Taki zakres możliwy był do wykazania dzięki współpracy uzupełniających się specjalistów.

Aktualnie zbudowaną strukturą opiekuje się Rafał Jaworski, powołany na stanowisko Prezesa Zarządu przedsiębiorstwa Cybernite sp. z o.o.

Rafał zdobywał doświadczenie w firmie outsourcingowej, która padła ofiarą ataku typu ransomware. Na bazie tego doświadczenia utworzył procedury ochrony danych. Ukończył Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na uczelni SGH, co wraz z certyfikatem CompTIA Security+ pozwoliło mu uzupełnić posiadane doświadczenie o niezbędną wiedzę teoretyczną.

W swojej karierze pracował jako Chief Operating Officer w obszarze cyberbezpieczeństwa dla giełdowej technologicznej grupy kapitałowej operującej na kilku kontynentach. Dodatkowo dzięki pracy dla międzynarodowych instytucji finansowych zdobył doświadczenie pozwalające objąć mu stanowisko Head of Cyber Security.

Aktualnie przygotowuje się też do egzaminu Certified Information Security Manager (CISM), który dodatkowo potwierdza znajomość zaawansowanych zagadnień związanych z szeroko rozumianym zarządzaniem cyberbezpieczeństwem.

Odpowiada jednocześnie w porozumieniu z trzema wspólnikami za reprezentowanie firmy na zewnątrz. W ramach prowadzonego bloga, a także udzielając się w mediach społecznościowych – promuje nurt zwiększania świadomości dotyczącej zagrożeń w cyberprzestrzeni. Tak by każdemu z nas żyło się bezpieczniej.

Zapraszamy do kontaktu